Angora Y.Ö. Kız Öğrenci Yurdu
"evimden uzaktaki evim"

Hakkımızda

Angora Kız Öğrenci Yurdu konuklarımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlar. Ders yükü ve stresinden uzak, farklı bir ortamda misafirlerimiz huzurla ağırlanacaktır. Ankara'da Cebeci mevkiinde yeni oluşturulmuş yurt binamız konaklama hizmetleri ve birçok sosyal hizmeti de bünyesinde barındırmaktadır. 20 yılı aşkın bir süredir sahip olduğumuz eğitimcilik tecrübemiz ile öğrencilerimizin konforları ve beklentileri düşünülerek yurdumuz sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Ankara’daki kız öğrenci yurtları içinde bizi ayrıcalıklı kılan sauna, jakuzi, fitness, sinema ve bilardosuyla beş yıldızlı otel hizmeti sunmaktır. Otel hizmetinin yanı sıra konusunda eğitim almış, profesyonel yönetim kadromuzla öğrencilerimize aile sıcaklığı sağlanarak, kızını bize emanet eden ailelerin evlerine döndüklerinde huzur içinde uyumaları bizim için esastır.

Angora kız öğrenci yurdu şehir merkezine yakın konumu ile genel olarak üniversitelere birkaç dakika mesafede ve yurdumuza en uzak olan üniversiteye en fazla 10 dakika mesafede olup, toplu taşıma araçlarına rahat ulaşabilecekleri bir noktadadır.

Yurdumuzun en önemli üç kriteri hijyen, güvenlik ve prensiplerdir. Yurt binamız ve odaları düzenli ve sürekli olarak profesyonel temizlik personeli tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir.

24 saat boyunca uzman güvenlik personeli tarafından kurumumuz koruma altında tutulmakta ve güvenlik kamera sistemi ile yurt giriş-çıkışları sürekli olarak kontrol edilmektedir.

Öğrencilerimizin mükemmel biçimde hizmet almaları için yurt prensip ve kuralları titizlikle uygulanmaktadır. Ortak kullanımda bulunan jakuzi, fitness, sauna, sinema salonu ve bilardonun kullanımları da yazılı kurallara tabidir.

Yurdumuz M.E.B tarafından istenen depreme dayanıklılık raporuna sahiptir. Jeneratör, paratoner, yangın alarmı, yangın merdiveni ve acil aydınlatma sistemleri ile su deposu, asansör ve 3 ayrı terasımız mevcuttur.

Yönetim kadromuzda gündüz müdür ve yardımcısının yanı sıra, öğrencilerimizle sürekli ilgilenebilmek ve her sıkıntılarında yanlarında olabilmek maksadıyla gece müdirelerimiz yatılı olarak görev başında bulunmaktadır.

Soft müzik dinletileri, moral geceleri, terasta mangal partileri, yılbaşı gecesi kutlamaları, doğum günü kutlamaları ve Ankara ve çevresine toplu geziler gibi özel organizasyonlar da öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.